Közérzeti és közéleti kérdésekről beszélgetett a Szemlélek Mi van veled, Magyarország? című estjén szeptember 23-án Fabiny Tamás evangélikus püspök és Kepes András író, televíziós műsorkészítő. A Szemlélek magazin főszerkesztője, Szőnyi Szilárd a Háló Közösségi és Kulturális Központban kérdezte a vendégeket.
Az eseményen kötetünk „szereplőivel” belelapoztunk a Szemlélek 10. születésnapjára megjelent A közelség örömhíre című kiadványunkba, valamint válaszokat kerestünk a legfontosabb személyes és társadalmi erkölcsi dilemmákra.
Az esten a következő kérdések kerültek szóba:
⧫ Mennyivel lett jobb hely Magyarország a rendszerváltás óta, és mennyivel rosszabb?
⧫ Mi az eredete annak, hogy a népi-urbánus vitától a globalista-szuverenista különbségig a magyar társadalom régóta és végletesen megosztott?
⧫ Mekkora a felelőssége az emberek rosszabbik énjére építő, az ellenségképet módszeresen tápláló politikusoknak?
⧫ Meg lehet-e haladni az evolúciós okokból az emberbe kódolt törzsi mentalitást?
⧫ Mennyiben szolgálhat jó példaként a politikának a most zajló evangélikus püspökválasztás?
⧫ A politikában a cél szentesítheti-e az alantas eszközt?
⧫ Mi lehetne tenni, hogy jövő tavaszig ne bolonduljunk bele a választási kampányba?
Az Index részletes tudósítása az eseményről
ezen a linken, az Új Város online beszámolója ezen a linken.
Galériánkban Farbaky Tamás és Kincses Gyula fotóiból adunk ízelítőt a hangulatból.
Így támogathatja a Szemléleket
A Szemlélek nem üzleti vállalkozás, kizárólag adományokból, támogatásokból működünk. Önállóságunk legfőbb záloga olvasóink nagylelkűsége. Kérjük, ha teheti, ön is csatlakozzon támogatói körünkhöz! Egyszeri vagy havi rendszeres adományát ezen a linken fogadjuk.
Támogatom




















