A valóságot szeresd, ne azt, amilyennek látni szeretnéd!

Arra megyünk, amerre látunk. Néha csak akkor derül ki, hogy nem volt jó az irány, mikor már odaértünk. Megtérni mindig lehet és Jézus Krisztus azért a világ világossága, mert Általa láthatjuk meg az utunkat. Laci atya e heti gondolatai is lámpásaink lehetnek.

Amíg nem fogjuk fel, hogy a mi Istenünk az Egyetlen, addig nem féljük és nem is tudjuk imádni igazán. Enélkül pedig a bálványimádás valós veszély marad életünkben.

Miért lásd vendégül a szegényeket? Mert Krisztus ezt kéri. Mert ő, Isten létére érted szegénnyé lett. Mert bennük, Jézust látod vendégül.

Isten országa soha nem múlik el. A házasság, bármekkora ajándék, elmúlik. Akik az Isten országáért vállalt szüzességben élnek, a jó helyett a nagyobb jót választották. Ők így lettek jellé. Hála értük!

A tanítványságnak ára van. Mindenki fölé helyezni a Mestert, időben és kapcsolatokban. Vállalni az ezzel járó szenvedést és keresztet. A tét az üdvösséged! Te kevés vagy ehhez, de te + a Mester = minden.

Érted is otthagyta a 99-et, miattad is felforgatta a házat, téged is átölelt. Veled is asztalhoz ül és ünnepli a megtérésedet. Engedd magad szeretni!

A valóságot szeresd, ne azt, amilyennek látni szeretnéd. A valóság van Krisztusban, nem annak az illúziója.

Isten a szeretet. Mivel benned él, van esélyed, hogy te is a szeretet embere legyél. Tőle tanuld meg a szeretet művészetét!

Így támogathatja a Szemléleket

A Szemlélek nem üzleti vállalkozás, kizárólag adományokból, támogatásokból működünk. Önállóságunk legfőbb záloga olvasóink nagylelkűsége. Kérjük, ha teheti, ön is csatlakozzon támogatói körünkhöz! Egyszeri vagy havi rendszeres adományát ezen a linken fogadjuk.

Támogatom