Reméljük, téged is! Október 7. mostantól az Állami Gondoskodásban Élő Gyermekek Napja.
Jelenleg közel 23 ezer gyermek él Magyarországon állami gondoskodásban, további 140 ezer gyereket fenyeget a veszély, hogy bármikor kiemelhetik őket a családból. A gyerekek többsége bántalmazás, elhanyagolás, a szülők szenvedélybetegsége, betegsége, halála miatt kerül gyermekvédelmi gondoskodásba. Az esetek túlnyomó többségben az okok a családok szegénységével is összefüggnek.
– A helyzet drámai, ezért hoztuk létre az állami gondoskodásban élő gyermekek napját október 7-én.
Szeretnénk, ha minden évben egy nap azokról a gyerekekről szólna, akik megélték családjuk elvesztését. Ők mindannyian egy tarthatatlan helyzet áldozatai.
Rengeteg előítélet övezi őket úgy, hogy közben keményen küzdenek magukért és velünk együtt egy jobb sorsért. Megérdemlik a figyelmet – nyilatkozta a kezdeményezés kapcsán Kiss Gergely, az SOS Gyermekfalvak ügyvezető igazgatója.
A gyermekvédelmi szervezet médiaösszefogást hirdetett a figyelemfelhívás céljával, amelyhez a Szemlélek is csatlakozott. A magazinunk felületén közzétett médiaanyagok segíthetnek szembesülni a családjuktól távol élő, akár család nélkül felnövő gyermekek létezésére, problémájára.
És hogy miben tud segíteni az SOS Gyermekfalvak ezeknek a fiataloknak?
– Akik ezekben a gyermekfalvakban felnőnek, azt kapják legfontosabb segítségként, hogy elhihetik: képesek előbbre lépni,
tudnak változtatni a sorsukon – fogalmazott néhány éve a Szemléleknek adott interjúban Simoncsics Fanni, a szervezet egyik munkatársa.