Címke: közbeszéd
Az értelmiség elhallgattatása is felelős hazánk állapotáért
Nem a véletlen műve, hogy egyre elaljasultabb a közbeszéd, egyre növekszik a feszültség a közélet szinte minden területén. Ha nem szeretnénk ilyen közegben élni, lehetne tenni ellene.
A médiát nem szidni kell, hanem formálni
Mi az a digitális paradicsom? Hogyan óvjuk meg gyermekeinket attól, hogy beszippantsa az intellektusukat a képernyők világa? Csermely Ákos médiaszakértővel érkezik a Szemlélek Társalgó friss adása.
Hiányozna a Szemlélek, ha nem létezne?
Mérhető hatása van a tevékenységünknek, amire érezhetően szüksége van a társadalomnak.
Nem lehet úgy egészségesen élni, ha átjárja az életünket a másik...
Gundel Takács Gábor újra egyre többször jelenik meg különböző televíziócsatornák műsoraiban. Ennek kapcsán fogalmazta meg társadalmi, médiaszakmai és hitéleti gondolatait.
A Szemlélek Társalgó igazolta, hogy rázós témákról is lehet békésen beszélgetni
Homoszexualitás, abortusz, egyházi visszaélések, háborúk, függőségek, oktatásügy, online zaklatás – igyekeztünk tisztelettel, őszintén szembenézni fontos társadalmi kérdésekkel.
3+1 súlyos kérdés, ami mellett még egy miniszterelnök sem mehet el...
Sokkal többről szólnak a magyar kormányfő igencsak szótlan „mise utáni” videói, mint amit a politikai megmondók próbálnak azokból kihozni.
„A szólás szabadsága véget ér, amikor semmibe veszem a másik embert”
Ki nevezhető újságírónak? Kell-e, lehet-e határt szabni a közbeszéd tisztaságának? Erről vitáztak szakemberek a Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) székházában.
Olvasóink sem hagyták szó nélkül! – Komment-tár #15
Jelentős sajtóvisszhangot kapott a Szemlélek által kezdeményezett, és nemrégiben nyilvánosságra hozott közös nyilatkozat.
Nem hagyhatjuk szó nélkül! – Közös nyilatkozat az emberséges közbeszédért
Összefogtak a hazai közbeszéd értékteremtő formálói, hogy megálljt parancsoljanak egy nem előzmények nélküli, de az emberség határát messze túllépő folyamatnak.
A trágárság csak rombolni tud, építeni nem
A csúnya beszéd használata kivételes esetekben érthető, de a közbeszédben általánossá válva alattomosan rombolja emberségünket.