Címke: kereszténység
Átok helyett áldást mondani
A Lélek munkálkodik bennünk, ahogy a szentekben is. Áldásainkkal építhetünk, hitünk példái pedig irányt mutatnak életünkben. Varga Laci atya gondolatai arra hívnak, hogy a...
A Menczer Tamás–Magyar Péter–csörte margójára: hová süllyedtél, „keresztény politika”?
A hatalomgyakorlás eszköztára kimeríthetetlennek tűnik, az erkölcsi mérce azonban határt kell hogy szabjon a módszerek alkalmazásának. Főleg, ha egy párt vagy politikus kereszténynek vallja magát. A tegnap Pécsen történtek újabb mélypontra vitték a magyar közéletet.
Imádni vagy követni? – Mit jelent kereszténynek lenni?
"Ki a keresztény? Mitől keresztény valaki? Olyan kérdések ezek, amelyekre ma különösen nehéz válaszolni." Így kezdődik Cserháti Sándor evangélikus lelkész írása, amely az Egyházfórum legújabb számában jelent meg – ebből idézünk.
Politizáló egyház – “lejáratja a kereszténységet”?
A Klubrádió Másrészről című közéleti műsorában az állam és az egyház kapcsolatáról, együttműködéséről beszélgetett Rózsa Péter műsorvezető Gégény Istvánnal, a Szemlélek lapigazgatójával és Darvas-Tanács Erik református lelkésszel.
“Csak az nem érti, aki nem akarja megérteni” – a “keresztvita”...
Másfél héttel ezelőtt adtuk közre Hofher József jezsuita szerzetesnek a Gellért-hegyi Szabadság-szoborra tervezett kereszttel kapcsolatos gondolatait azzal a céllal, hogy elősegítsük az ügyben a párbeszéd kialakulását. Írása – pro és kontra – heves reakciókat váltott ki, számtalan hozzászólást és megosztást generált, sőt még egy egyházi vezetőt is megszólalásra késztetett a Mandiner hasábjain.
Nem a keresztállítás, hanem a farizeusság ellen tiltakoznak egyre többen
A nagy szétdobáló és barátai a józan ész és a társadalmi párbeszéd képviselőit vallásellenesnek próbálják beállítani – alaptalanul.
Megdöbbentő papgyűlölet árad a “keresztvédőkből”
Minden érvnél hitelesebben beszél a Szabadság-szobor talapzatára tervezett kereszt helyénvalóságáról az ötletért rajongók emberségtől távoli stílusa.
Egymásra vadászó keresztények
Mióta világ a világ, az egyik ember feljebb akar lenni a másiknál. Hogy miért, arról sokféle elmélet van, mindenesetre tény: szeretnénk, ha észrevennének, és ezért szinte bármit képesek vagyunk megtenni – legtöbbször lenyomjuk a körülöttünk lévőket, hogy jobban látszódjunk.
Feledy Botond: Senki nem akar háborút Európában, Putyinon kívül
Nemzetközi és hazai téren is alaposan átrendeződött a politika világa. Milyen hatása lehet ennek az életünkre, és beleszól-e mindebbe az orosz vagy a leendő...
Ízlések, pofonok, megnyitók
A párizsi olimpia megnyitó ünnepségén sokan felháborodtak, de az érzelmi túlhevítés után mindenképpen érdemes elgondolkodni a miérteken.